Warsaw Equity Group

Poznaj zespół WEG

19 osób liczy zespół WEG

Wierzymy w to, co robimy. Ambitne projekty i cele dodają nam skrzydeł. Z optymizmem patrzymy w przyszłość, pamiętając, że praca to tylko część życia!

Scroll to see more
Founders

Jacek Giedrojć

Założyciel

Jacek Giedrojć prowadzi działalność inwestycyjną w Polsce od 1992 roku. Początkowo specjalizował się projektach prywatyzacyjnych i wykupach menedżerskich. Po 1999 roku zajmował się między innymi restrukturyzacją portfela trudnych aktywów nabytego od Elektrim S.A. oraz inwestycjami w spółki technologiczne we wczesnej fazie rozwoju. Do 2006 roku pełnił funkcję prezesa Grupy.

Obecnie zajmuje się strategią Grupy oraz pozostaje zaangażowany w rozwój i zarządzanie jej portfelem nadzorując procesy inwestycyjne oraz oceniając i zatwierdzając poszczególne projekty. Przed założeniem WEG zdobywał doświadczenie zawodowe pracując jako audytor, konsultant oraz w administracji publicznej w Kanadzie, Nowej Zelandii oraz w Wielkiej Brytanii.

Jacek jest doktorem socjologii (Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk), absolwentem studiów MBA (Harvard University) oraz ekonomicznych (Victoria University of Wellington).

Witold Grzesiak

Założyciel

Witold Grzesiak wrócił do Polski w 1993 roku. W latach 1993-1999 specjalizował się w doradztwie corporate finance i z sukcesem przeprowadził wiele transakcji na zlecenie polskich i międzynarodowych korporacji, m.in.: International Paper (ZPC Kwidzyn), Unilever (Pollena Bydgoszcz), ABB (ZWUS Katowice), Stocznia Gdynia oraz Eltra Bydgoszcz. Przeprowadził również inwestycję w spółkę Hydrocentrum oraz jej późniejszą restrukturyzację.

Witold Grzesiak był także jednym z założycieli i zarządzających Warsaw Equity Holding, spółki restrukturyzującej portfel spółek należących do Elektrim S.A.. Od 1999 do 2006 roku był aktywnie zaangażowany w rozwój portfela inwestycyjnego WEG.

Obecnie pozostaje zaangażowany w rozwój Grupy i zarządzanie jej portfelem, nadzorując procesy inwestycyjne, jak również oceniając i aprobując wszystkie projekty. Przed założeniem WEG zdobywał doświadczenie zawodowe pracując jako Dyrektor w Coopers & Lybrand w Nowej Zelandii.

Witold Grzesiak jest absolwentem Massey University w Nowej Zelandii, ukończył również program MBA na Wharton Business School w Stanach Zjednoczonych.

Team

Krzysztof Dziewicki

prezes zarządu
Linkedin

Krzysztof związany jest z WEG od 1999 roku, a od 2015 roku pełni funkcję prezesa zarządu. Przed dołączeniem do WEG zdobywał doświadczenie w firmach doradczych TDI oraz Egmont Consulting. W przeszłości aktywnie uczestniczył również w działalności operacyjnej spółek portfelowych WEG, m.in. w latach 1999-2001 oraz 2007-2011 pełnił rolę Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych spółki Zakłady Przemysłu Cukierniczego „Otmuchów”, brał również udział w procesie wprowadzenia tej spółki na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Krzysztof jest absolwentem Politechniki Warszawskiej na kierunku Matematyka Stosowana.

Na co dzień: Krzysztof wykorzystując swoje ponaddwudziestoletnie doświadczenie w branży inwestycyjnej wspiera spółki portfelowe w zdefiniowaniu oraz realizacji strategii. Ponadto, aktywnie uczestniczy w ocenie nowych projektów inwestycyjnych. Krzysztof zasiada w radach nadzorczych spółek Baltchem oraz Polskie Konsorcjum Gospodarcze.

Jego pasje: literatura popularno-naukowa, bieganie

Przemek Danowski

Managing Partner
Linkedin

Przemek dołączył do zespołu WEG w 2009 roku, a od 2015 roku pełni funkcję członka zarządu. Zanim dołączył do WEG, w latach 2006-2009 pracował w Grupie Trigon, gdzie realizował projekty fuzji i przejęć oraz oferty publiczne, głównie z sektora zaawansowanych technologii i mediów.

Przemek jest absolwentem Finansów i Bankowości w Szkołe Głównej Handlowej w Warszawie. Zdał trzy etapy egzaminu Chartered Financial Analyst (CFA) organizowanego przez CFA Institute.

Na co dzień: Przemek odpowiada za strategię inwestycyjną WEG, wspiera spółki portfelowe WEG w określaniu i realizacji inicjatyw strategicznych. Ponadto, aktywnie uczestniczy w procesie powiększania portfela WEG o nowe inwestycje i w exitach. Przeprowadził liczne transakcje fuzji i przejęć oraz IPO, zarządzał także operacyjnie ZPC Otmuchów. Przemek zasiada w radach nadzorczych spółek Baltchem, Contec, PKG, Vigo System i Zmorph.

Jego pasje: podróże, muzyka, wędrówki górskie

Dawid Bieńkowski

Human Capital Partner
Linkedin

Dawid dołączył do zespołu WEG w 2020 roku. Swoje doświadczenia zdobywał pełniąc globalne role HR dla takich marek, jak: Bridgestone, Whirlpool, Faurecia, Electrolux.

Jest absolwentem Wydziału Zarządzania na Politechnice Śląskiej, ukończył studia MBA na National Louis University. Jest absolwentem Ericksonnowskiej Szkołu Coachingu.

Na co dzień: swoim ponadpiętanstoletnim doświadczeniem Dawid aktywnie wspierania spółki portfelowe w procesie zarządzania ich kapitałem ludzkim, kulturą organizacyjną. Wspiera również liderów spółek portfelowych w ich osobistym rozwoju. Dodatkowo, Dawid nadzoruje komunikację WEG i budowanie wizerunku marki w mediach społecznościowych.

Jego pasje: produkcja muzyczna, popularyzowanie zagadnień rozwoju osobistego, podróże.

Adam Markiel

Dyrektor Inwestycyjny
Linkedin

Adam dołączył do zespołu WEG na początku 2019 roku. Wcześniej zdobywał doświadczenie w dziale equity research banku Merrill Lynch, a następnie w latach 2008 – 2019 pracował w dziale bankowości inwestycyjnej Grupy Trigon, gdzie był odpowiedzialny za realizację transakcji fuzji i przejęć oraz publicznych i prywatnych emisji akcji i długu korporacyjnego.

Adam jest absolwentem Finansów i Bankowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Na co dzień: wykorzystując swoje ponaddziesięcioletnie doświadczenie zdobyte w bankowości inwestycyjnej, wspiera, przede wszystkim na poziome strategicznym, spółki: Artifex Mundi, Clearcode, ZMorph, PKG, VIGO System oraz VIGO WE Innovation. Ponadto, jest odpowiedzialny za rozszerzanie portfela WEG o nowe inwestycje.

Jego pasje: muzyka, literatura, wspinaczka i góry

Paweł Maj

Dyrektor Inwestycyjny
Linkedin

Paweł dołączył do zespołu WEG na początku 2022 roku. Wcześniej współzarządzał trzema funduszami VC (dwa fundusze bValue oraz fundusz Skyline Venture) oraz butikiem doradczo-inwestycyjnym Skyline Investment. Dotychczas w swojej karierze dokonał łącznie ponad 50 inwestycji i uczestniczył w więcej niż 20 exitach oraz zasiadał w radach nadzorczych i zarządach ponad 30 spółek. Paweł bierze aktywny udział w rozwoju ekosystemu startupowego w Polsce i CEE jako mentor, prelegent, wykładowca, członek jury oraz autor licznych publikacji. Mentor PSIK w ramach programu Social Business Accelerator.

Paweł jest absolwentem University of Wisconsin-Whitewater (USA) na kierunku zarządzanie.

Na co dzień: Paweł odpowiada przede wszystkim za rozszerzanie portfela WEG, jak również wspieranie spółek w rozwoju i fundraisingu.

Jego pasje: nowe technologie, sci-fi, snowboard i kitesurfing, podróże.

Mateusz Czajkowski

Radca Prawny
Linkedin

Mateusz wzmocnił zespół WEG w 2008 roku. Jego zadaniem jest analiza ryzyk inwestycyjnych oraz ocena i przygotowywanie nowych projektów pod kątem prawnym.

Mateusz jest absolwentem Prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, posiada również tytuł Radcy Prawnego.

Na co dzień: wykorzystując swoje kilkunastoletnie doświadczenie prawnicze, Mateusz przeprowadza procesy badania spółek (due diligence), analizy prawne oraz sporządza umowy inwestycyjne i opracowuje struktury inwestycyjne.

Jego pasje: rower, trekking, książki fantasy i reportaże

Patrycja Żuk‑Sołowińska

Główny księgowy

Patrycja dołączyła do zespołu Warsaw Equity Group w 2010 roku. Od 2015 roku pełni funkcję Głównego Księgowego WEG.

Jest absolwentką Wydziału Nauk Ekonomicznych na Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim w Olsztynie. Ukończyła również podyplomowe studia na kierunku Rachunkowość i finanse przedsiębiorstwa w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Na co dzień: odpowiada za procesy księgowe w spółkach holdingowych grupy oraz wspiera zarząd poprzez dostarczanie aktualnych informacji o sytuacji finansowej WEG.

Jej pasje: muzyka, góry i liczby.

Jan Nalbert

Starszy Analityk Inwestycyjny
Linkedin

Jan dołączył do zespołu WEG w 2019 roku. W latach 2017 - 2019 pracował w CAG przy projektach z obszaru fuzji i przejęć.

Jan jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej, w trakcie studiów spędził również semestr w Singapurze na National University of Singapore. Posiada zdane trzy etapy egzaminu na Chartered Financial Analyst (CFA) organizowanego przez CFA Institute.

Na co dzień: Jan dostarcza bieżącego wsparcia spółkom RealCo, Clearcode i Piwik PRO oraz odpowiada za przygotowywanie rekomendacji, przeprowadzanie analiz biznesowych i powiększanie portfela WEG o kolejne inwestycje.

Jego pasje: bieganie, skitouring, freeriding

Arvin Khanchandani

Investment Manager
Linkedin

Arvin wzmocnił zespół WEG na początku 2021 roku. Przedtem zdobywał doświadczenie jako specjalista in-house od transakcji M&A i rozwoju strategii w spółkach SIG i Johnson Matthey, notowanych na londyńskiej giełdzie.

Arvin jest absolwentem studiów politycznych na London School of Economics (LSE). Posiada certyfikat Chartered Financial Analyst (CFA).

Na co dzień: Arvin aktywnie wspiera budowanie obszaru sustainability w WEG oraz pomaga w realizacji strategii spółkom Contec i Zmorph. Ponadto, uczestniczy w procesie pozyskiwania nowych inwestycji.

Jego pasje: filozofia, science fiction, piłka nożna, tenis

Dawid Sugier

Młodszy Analityk Inwestycyjny
Linkedin

Dawid dołączył do zespołu Warsaw Equity Group w połowie 2021 roku. Wcześniej zdobywał doświadczenie w Deloitte jako analityk w zespole doradztwa transakcyjnego.

Dawid jest absolwentem Rotterdam School of Management na kierunku Finance & Investments. Ukończył również metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Na co dzień: Dawid jest odpowiedzialny za wyszukiwanie i ocenę projektów inwestycyjnych. Do jego obowiązków należy również przygotowywanie wycen oraz analiz rynkowych i biznesowych.

Jego pasje: historia kina, squash, nauki polityczne

Jan Szumada

Młodszy Analityk Inwestycyjny
Linkedin

Jan wzmocnił zespół WEG w 2021 roku. Przedtem zdobywał doświadczenie w Simon-Kucher & Partners oraz w Citibank.

Jan jest absolwentem Rotterdam School of Management na kierunku Business Information Management oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Globalny Biznes, Finanse i Zarządzanie. Podczas studiów spędził także semestr studiując na Berlin School of Economics and Law.

Na co dzień: Jan odpowiada za sporządzanie wycen, analiz biznesowych i rynkowych oraz za wyszukiwanie i ocenę projektów inwestycyjnych.

Jego pasje: podróże, jazda na nartach, literatura popularnonaukowa

Klaudia Piotrowska

Asystentka Zarządu
Linkedin

Klaudia Piotrowska związana jest z Warsaw Equity Group od 2016 roku. Odpowiada za sprawne funkcjonowanie biura WEG.

Administracyjnie wspiera zespół WEG w sytuacjach związanych z pracą biura i Zarządu, a także koordynuje i organizuje eventy, spotkania biznesowe oraz wyjazdy służbowe.

Klaudia Piotrowska jest absolwentką Prawa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Jej pasje to: podróże, muzyka i fotografia

Marta Szymańska

Asystentka Zarządu

Marta Szymańska dołączyła do zespołu Warsaw Equity Group w 2017 roku.

Na co dzień odpowiada za sprawne zarządzanie procesami administracyjnymi spółki m.in. za funkcjonowanie biura i organizację jego pracy, prowadzenie dokumentacji oraz wsparcie Zarządu, jak i poszczególnych działów.

Marta Szymańska jest absolwentką Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego na dziale Prawa i Administracji.

Jej pasje: podróże, moda, powieści historyczne i wojenne

Sebastian Dudek

Office Support

Sebastian dołączył do zespołu WEG w 2009 roku.

Jest absolwentem kierunku Zarządzania Przedsiębiorstwem w Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie, jak również SGGW na kierunku Zarządzania Nieruchomościami.

Na co dzień: wspiera WEG w zarządzaniu procesami logistyczno-administracyjnymi, które zapewniają efektywne prowadzenie naszej działalności. Ściśle współpracuje z założycielami WEG, zarządza flotą samochodów, usługami telekomunikacyjnymi, nieruchomościami. Wspiera organizację biura i zapewnia ciągłość niezbędnych do jego funkcjonowania procesów.

Jego pasje: rower MTB, wędkarstwo, narty, kulinaria, inwestycje i motoryzacja